Dobar primjer iz prakse: Pristojno, pametno, jefitno i vrlo učinkovito
Natasa Martinic, sij.24, 2012, u Internet, Marketing, PR, Zanimljivosti
U nekoliko sam navrata već naglasila kako je za uspješno poslovanje jako važno kvalitetno komunicirati s korisnicima. Korisnike zanimaju razne stvari na koje ste, želite li ih zadržati, dužni odgovoriti. Neki će upiti biti korisni i direktno ćete profitirati od njih, a neki će biti vrlo jednostavni i gotovo nevažni.
GOTOVO nevažni.
Sredinom prošle godine, lanac supermarketa Sainsbury’s dobio je upit trogodišnje djevojčice koju je zanimalo zašto se tiger bread zove upravo tako, a ne nekako drugačije.
Evo pisma:
Logično pitanje malog trogodišnjeg mozga koje je odlučilo zamoliti nekog odraslog da mu pomogne oko pisanja i slanja pisma. Simpatično, zar ne?
I evo što je Sainsbury’s odgovorio:
Odgovor na ovo pitanje uzeo je maksimalno 5 minuta vremena i 3 funte u iznosu poklon bona, a što je Sainsbury’s dobio time?
- pozitivan imidž kod roditelja djevojčice, njene bliže i dalje rodbine kojoj je taj potez Sainsbury’sa sigurno bio simpatičan
- pozitivan imidž šire javnosti putem forward mailova i medija
- direktnu prodaju (iako su djevojčici poklonili bon od 3 funte za slatkiše, logično je za očekivati da su roditelji u kupovini potrošili puno veći iznos od toga)
- komunikacija prilagođena djevojčici i jedan ljudski, neslužbeni pristup pokazali su kako i korporativna komunikacija može biti kreativna
Ovaj primjer pokazuje kako je u stavri potrebno jako malo kako biste korisnike svojih proizvoda učinili još zadovoljnijima. A kad su ljudi zadovoljni, pričaju drugima i preporučuju. Pa zašto onda ne bi preporučili vas?
26 kolovoza, 2012 on 22:56
Odličan primjer koji bi trebalo pokazati ratnom profiteru Todoriću. Možda i netko od njegovih kvazi-menađera primjeni ovo u Idei, Konzumu, Maxiju…..ili ko zna još kojem lancu trgovina koje posjeduje na ovim prostorima.